Aktuální soutěž

Scenérie U hastrmana Leknínka, ulice Kocoura Mikeše ev.č. 202, 251 66 Hrusice - Vlčí Halíř

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

MEDAILONEK ke stažení

Videa s animovaným / hraným / kombinovaným filmem, která jste přihlásili do soutěže, byla opravdu okouzlující a jsou v podstatě takovým zrcadlem současnosti, které vypovídá o pozorném vnímání okolí.

Vaše kreativita a nápaditost nás samozřejmě moc potěšila. Musíme se přiznat, že nebylo jednoduché objektivně určit, které video bylo nejlepší. Pro nás jste vítězové všichni. Avšak pravidla jsou jednoznačná, a tak naše porota i tentokrát musela stanovit pořadí třech nejlepších. Tady jsou výsledky:

Porota shlédla všechna videa přihlášená do soutěže a do závěrečného kola nominovala tituly z pěti základních škol:

NOMINOVANÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

A  SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ CEN

1. ZŠ  KOLOVRATY  video

2. ZŠ a MŠ  HRADIŠTKO  video

3. ZŠ  MNICHOVICE  video

4. ZŠ a MŠ  TEHOV  video

5. ZŠ  U OBORY  video

Hastrmanka Leknínková v podání herečky Hany Igondy Ševčíkové

Každá z této pětice škol získává jednu z figurek ikonických postav z animovaných filmů Walta Disneyho, které ztvárnil Romero Britto v moderním pojetí pop-art stylu.

VÍTĚZNÁ VIDEA

Zlatý Vlčí Halíř za první místo získal titul „Český lev v Hrusicích“, ze Základní školy Hradištko, Nymburk

Zlatý Vlčí Halíř

získal titul

„Český lev v Hrusicích“

video

Video získalo 134 bodů ze 150

ZŠ a MŠ Hradištko

Stříbrný Vlčí Halíř za druhé místo získal titul „Jak vodník zachránil rybník“, ze Základní školy U Obory, Uhříněves

Stříbrný Vlčí Halíř

získal titul

„Jak vodník zachránil rybník“

video

Video získalo 125 bodů ze 150

ZŠ U Obory, Uhříněves

Bronzový Vlčí Halíř za třetí místo získal titul „Jak se prasátko Jonášek polepšilo“, ze Základní školy Kolovraty

Bronzový Vlčí Halíř

získal titul

„Jak se prasátko Jonášek polepšilo“

video

Video získalo 124 bodů ze 150

ZŠ Kolovraty

SPECIÁLNÍ OCENĚNÍ

  • Zvláštní ocenění „Zlatého Lvíčka“ a figurku „Lion King Simba” z dílny Jima Shora získává Základní škola a Mateřská škola Hradištko, Nymburk za zajímavě zakomponovanou tématiku znaky české státnosti v animaci „Český lev v Hrusicích”

„Zlatého Lvíčka“ získává Základní škola a Mateřská škola Hradištko, Nymburk

za zajímavě zakomponovanou tématiku znaky české státnosti v animaci „Český lev v Hrusicích”

video

Video získalo 134 bodů ze 150

Ocenění "Zlatého Lvíčka"

  • Speciální cenu „Zlatá cena poroty” a figurku „Heartfelt Hug Tigger” z dílny Jima Shora získává Základní škola a Mateřská škola Tehov za animaci „Jak se zvířátka dostala na Vlčí Halíř” za vyprávění příběhu s nejobsáhlejším obsazením postaviček Vlčího Halíře

„Zlatou cenu poroty” získává Základní škola a Mateřská škola Tehov za animaci „Jak se zvířátka dostala na Vlčí Halíř”

za vyprávění příběhu s nejobsáhlejším obsazením postaviček Vlčího Halíře

video

Video získalo 103 bodů ze 150

"Zlatá cena poroty"

Těmto nominovaným pěti školám a týmům vítězných videí předá ocenění osobně

herečka a dabérka Hana Igonda Ševčíková.

herečka Hana Igonda Ševčíková

Vážení soutěžící,

rádi bychom vám vyjádřili poděkování za vaši účast v naší soutěži. Vaše zapojení a nadšení přineslo do celé akce neocenitelnou hodnotu a přispělo k vytvoření inspirativního prostředí pro všechny zúčastněné. Vaše snaha a talent jsou pro nás velkým přínosem. Vážíme si každého jednoho příspěvku. Doufáme, že jste si soutěž také užili a že vás soutěž motivovala k další tvůrčí činnosti.

Těšíme se na vaši budoucí účast na našich akcích a věříme, že budeme moci společně sdílet další nezapomenutelné zážitky i v příštím ročníku soutěže. Vaše přítomnost je pro nás důležitá.

*****************************************************************************************************************************************************************

Soutěž je ukončena a probíhá vyhodnocování.

Milí soutěžící,

na vědomost dávám, že soutěž byla ukončena, děkuji za vaši účast!

Jsem moc potěšen, jak jste se zadáni zhostili a už se nemohu dočkat,

až se posadím na kmínek vrby k hastrmanu Leknínkovi a pustíme si vaše videa.

Samozřejmě  s hodnocením nám pomůžeou všechny zvířátka z Vlčího Halíře.

Vítěze vyhlásíme 15. února.

Packu na to!

Váš vlk Štěpánek

______________________________________________________________________________________

Soutěž Vlčího Halíře 2023/24

ŠKOLY TVOŘÍ LADOVSKÉ POHÁDKY

Vážení,
 
rádi bychom Vám dali vědět o třetím ročníku Soutěže Vlčího Halíře. Letos má podtitul Školy tvoří ladovské pohádky. Oslovili jsme již množství škol a družin po celé zemi, ovšem je možné, že některé neformální spolky zaměřené na rozvoj dětí nebo přímo působící v oboru filmové a audiovizuální výchovy mohly naší pozornosti uniknout. Chtěli bychom Vás proto požádat, zdali byste právě na ta místa ve Vašem regionu mohli předat informace o této soutěži.
 
Termín pro podání přihlášky jsme prodloužili do poloviny prosince 2023.

ŠKOLY TVOŘÍ LADOVSKÉ POHÁDKY

Milí školáci, vážení učitelé, na vědomost se dává, že pohádkové bytosti z Vlčího Halíře jsou tu s další školní soutěží. Tentokrát bude úkolem žákovských týmů ztvárnit příběhy inspirované tvorbou Josefa Lady a vytvořit jejich audiovizuální podobu. Na všechno bude dohlížet charizmatický vlk Štěpánek, který už se nemůže dočkat, až se podívá na Vaše videa s dobrodružstvími zvířátek z Ladova kraje. Příjem přihlášek je prodloužen do poloviny prosince.

Soutěž Vlčího Halíře

O CO V SOUTĚŽI JDE?

Ahoj děti, dobrý den, paní učitelky a páni učitelé. Jsem vlk Štěpánek z Vlčího Halíře a chci Vám říct: Pojďte soutěžit! Prvních deset přihlášených škol obdrží odměnu 2.000 Kč. Každá škola může přihlásit až 3 týmy. Autoři nejlepších videí pak vyhrají fi gurky ikonických postav z animovaných filmů Walta Disneyho, které pánové Romero Britt a Jim Shore ztvárnili v moderním pojetí pop-art stylu.

Příjem přihlášek do 15.12.2023

Světoznámá společnost Walt Disney letos slaví 100 let od založení. Ve středočeských Hrusicích v té době začínal tvořit náš oblíbený ilustrátor a spisovatel Josef Lada. Ve svých pohádkách kladl důraz na utváření dobrých vztahů, přátelství, nabádal k pomoci, zodpovědnosti, lásce ke zvířátkům a opěvoval krásy přírody. Pojďte to zkusit jako on! Vymyslete příběh se zvířátky inspirovaný tvorbou Josefa Lady, sehrajte a natočte scénku nebo příběh zanimujte. Už se těším! Inspiraci hledejte v knihách Josefa Lady nebo v kreslených pohádkách, které jsou ke zhlédnutí na internetu. Pokud si na vymýšlení nového příběhu netroufáte, můžete si některý Ladův vypůjčit. Potěší mě, když bude pozitivně laděný a bude mít dobrý konec. Přesně tak, jak to bylo charakteristické pro pohádky Josefa Lady.

Soutěž Vlčího Halíře

A CO BY MĚL PŘÍBĚH OBSAHOVAT?

Byl bych rád, aby hlavní roli v příběhu sehrály pohádkové postavičky z Vlčího Halíře. Nemusí se zapojit všechny, ale rád bych se alespoň o jednom ze zvířátek dozvěděl něco zajímavého. Třeba co rádo jí, kde se v přírodě vyskytuje, nebo o jeho chování či zvycích.

Taky se z nahrávky nebo animace rád poučím o Ladově kraji. Například o některé z obcí, které v něm leží. Přál bych si, aby na tvorbě videa spolupracovaly nižší a vyšší ročníky. Starší děti mohou mít na starost složitější záležitosti, například střih videa, animaci nebo závěrečné titulky. Mladší děti by mohly třeba sepsat scénář nebo vyrobit kostýmy. Důležité je se domluvit a být k sobě laskaví, jak by se to jistě líbilo Josefu Ladovi. Základní školy, které nemají druhý stupeň, mohou ke spolupráci přizvat starší sourozence, rodiče nebo třeba absolventy školy. A prosím, pozor. Tuze nemám rád hrubky, nebo když někdo náš krásný jazyk kazí.

Soutěž Vlčího Halíře

     

 Podmínky soutěže ke stažení
 Přihláška do soutěže ke stažení