Aktuální soutěž

Scenérie U hastrmana Leknínka, ulice Kocoura Mikeše ev.č. 202, 251 66 Hrusice - Vlčí Halíř

Soutěž Vlčího Halíře 2023/24

ŠKOLY TVOŘÍ LADOVSKÉ POHÁDKY

Vážení,
 
rádi bychom Vám dali vědět o třetím ročníku Soutěže Vlčího Halíře. Letos má podtitul Školy tvoří ladovské pohádky. Oslovili jsme již množství škol a družin po celé zemi, ovšem je možné, že některé neformální spolky zaměřené na rozvoj dětí nebo přímo působící v oboru filmové a audiovizuální výchovy mohly naší pozornosti uniknout. Chtěli bychom Vás proto požádat, zdali byste právě na ta místa ve Vašem regionu mohli předat informace o této soutěži.
 
Termín pro podání přihlášky jsme prodloužili do poloviny prosince 2023.

ŠKOLY TVOŘÍ LADOVSKÉ POHÁDKY

Milí školáci, vážení učitelé, na vědomost se dává, že pohádkové bytosti z Vlčího Halíře jsou tu s další školní soutěží. Tentokrát bude úkolem žákovských týmů ztvárnit příběhy inspirované tvorbou Josefa Lady a vytvořit jejich audiovizuální podobu. Na všechno bude dohlížet charizmatický vlk Štěpánek, který už se nemůže dočkat, až se podívá na Vaše videa s dobrodružstvími zvířátek z Ladova kraje. Příjem přihlášek je prodloužen do poloviny prosince.

Soutěž Vlčího Halíře

O CO V SOUTĚŽI JDE?

Ahoj děti, dobrý den, paní učitelky a páni učitelé. Jsem vlk Štěpánek z Vlčího Halíře a chci Vám říct: Pojďte soutěžit! Prvních deset přihlášených škol obdrží odměnu 2.000 Kč. Každá škola může přihlásit až 3 týmy. Autoři nejlepších videí pak vyhrají fi gurky ikonických postav z animovaných filmů Walta Disneyho, které pánové Romero Britt a Jim Shore ztvárnili v moderním pojetí pop-art stylu.

Příjem přihlášek do 15.12.2023

Světoznámá společnost Walt Disney letos slaví 100 let od založení. Ve středočeských Hrusicích v té době začínal tvořit náš oblíbený ilustrátor a spisovatel Josef Lada. Ve svých pohádkách kladl důraz na utváření dobrých vztahů, přátelství, nabádal k pomoci, zodpovědnosti, lásce ke zvířátkům a opěvoval krásy přírody. Pojďte to zkusit jako on! Vymyslete příběh se zvířátky inspirovaný tvorbou Josefa Lady, sehrajte a natočte scénku nebo příběh zanimujte. Už se těším! Inspiraci hledejte v knihách Josefa Lady nebo v kreslených pohádkách, které jsou ke zhlédnutí na internetu. Pokud si na vymýšlení nového příběhu netroufáte, můžete si některý Ladův vypůjčit. Potěší mě, když bude pozitivně laděný a bude mít dobrý konec. Přesně tak, jak to bylo charakteristické pro pohádky Josefa Lady.

Soutěž Vlčího Halíře

A CO BY MĚL PŘÍBĚH OBSAHOVAT?

Byl bych rád, aby hlavní roli v příběhu sehrály pohádkové postavičky z Vlčího Halíře. Nemusí se zapojit všechny, ale rád bych se alespoň o jednom ze zvířátek dozvěděl něco zajímavého. Třeba co rádo jí, kde se v přírodě vyskytuje, nebo o jeho chování či zvycích.

Taky se z nahrávky nebo animace rád poučím o Ladově kraji. Například o některé z obcí, které v něm leží. Přál bych si, aby na tvorbě videa spolupracovaly nižší a vyšší ročníky. Starší děti mohou mít na starost složitější záležitosti, například střih videa, animaci nebo závěrečné titulky. Mladší děti by mohly třeba sepsat scénář nebo vyrobit kostýmy. Důležité je se domluvit a být k sobě laskaví, jak by se to jistě líbilo Josefu Ladovi. Základní školy, které nemají druhý stupeň, mohou ke spolupráci přizvat starší sourozence, rodiče nebo třeba absolventy školy. A prosím, pozor. Tuze nemám rád hrubky, nebo když někdo náš krásný jazyk kazí.

Soutěž Vlčího Halíře

     

 Podmínky soutěže ke stažení
 Přihláška do soutěže ke stažení