Soutěž - školní rok 2024/25

ŠKOLY TVOŘÍ PŘÍBĚHY O PEJSKOVI A KOČIČCE

Slyšte, slyšte, milé děti a vážení učitelé, pohádkové bytosti z Vlčího Halíře vyhlašují další, v pořadí už čtvrtou školní soutěž! V tomto ročníku budou mít soutěžící týmy za úkol audiovizuálně ztvárnit příběhy inspirované pohádkovou knihou Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Tentokrát jsme dohledem pověřili prasátko Jonáška. Už teď se těší, až bude hodnotit Vaše soutěžní videa o dobrodružstvích pejska a kočičky.

Příjem přihlášek do konce října 2024.

Soutěž Vlčího Halíře

O CO V SOUTĚŽI JDE?

Chro chro, milé děti, zdravím Vás a taky paní učitelky a pány učitele. Já jsem prasátko Jonášek z Vlčího Halíře a zvu Vás k soutěžení! Pro prvních deset přihlášených škol mám odměnu 2 000 Kč. Každá škola může přihlásit až 3 týmy. Autoři nejlepších videí pak vyhrají figurky ikonických postav z animovaných filmů Walta Disneyho, které pánové Romero Britt a Jim Shore ztvárnili v moderním pojetí pop-art stylu.

Příjem přihlášek do 31.10.2024

Světoznámá společnost Walt Disney loni oslavila 100 let od založení. Rok 1923 byl zásadním taky pro Josefa Čapka, narodila se mu totiž dcera Alenka. Právě pro ni o několik let později napsal a ilustroval knihu Povídání o pejskovi a kočičce: Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselé příhody dvou nerozlučných zvířecích kamarádů, kteří se snaží dělat stejné věci jako lidé, ale moc jim to nejde, stále baví děti i jejich rodiče. Zkuste to také, přátelé! Vymyslete další příběh o trampotách pejska a kočičky, kteří se vypravili do Hrusic naučit zvířátka z Vlčího Halíře anglicky. Sehrajte a natočte scénku nebo příběh zanimujte. Těším se na to! Inspiraci hledejte nejlépe přímo v knize nebo v animovaném televizním seriálu, který je ke zhlédnutí na internetu. Pokud si na vymýšlení nového příběhu netroufáte, klidně si můžete některý Čapkův vypůjčit. Bylo bych rádo, aby byl příběh pozitivně laděný a stejně tak ocením jeho dobrý konec.

Ceny pro rok 2024/25

A CO BY MĚL PŘÍBĚH OBSAHOVAT?

Asi nemusím říkat, že hlavními postavami příběhu budou pejsek s kočičkou a pohádkové postavy z Vlčího Halíře. Nemusí se zapojit všechny, ale rádo bych se alespoň o jednom z nás dozvědělo něco zajímavého. Třeba co zvířátko jí, kde se v přírodě vyskytuje, nebo něco o jeho chování či zvycích.

Taky se z nahrávky nebo animace rádo poučím o Vašem kraji nebo o místě, kde vyrůstal či žil Josef Čapek. Přálo bych si, aby na tvorbě videa spolupracovaly nižší a vyšší ročníky. Starší děti mohou mít na starost složitější záležitosti, například střih videa, animaci nebo závěrečné titulky. Mladší děti by mohly například sepsat scénář nebo vyrobit kostýmy. Hlavně abyste se, milé děti, uměly dobře domluvit a byly k sobě laskavé, jak to hezky umí pejsek a kočička. Základní školy, které nemají druhý stupeň, mohou ke spolupráci přizvat starší sourozence, rodiče nebo třeba absolventy školy. A jedna veliká prosba na konec - dávejte veliký pozor na hrubky. Velmi mě trápí pravopisné chyby, nebo když někdo náš krásný jazyk kazí. Z toho jsem pak smutné.

Ceny pro rok 2024/25

     

 Podmínky soutěže ke stažení
 Přihláška do soutěže ke stažení