Pozvánky

Scenérie U hastrmana Leknínka, ulice Kocoura Mikeše ev.č. 202, 251 66 Hrusice - Vlčí Halíř

Pozvánky do okolí Vlčího Halíře

ŠKOLY  TVOŘÍ  PŘÍBĚHY  O  PEJSKOVI  A  KOČIČCE

Slyšte, slyšte, milé děti a vážení učitelé, pohádkové bytosti z Vlčího Halíře vyhlašují další, v pořadí už čtvrtou soutěž pro školní rok 2024/25! V tomto ročníku budou mít soutěžící týmy za úkol audiovizuálně ztvárnit příběhy inspirované pohádkovou knihou Josefa Čapka "Povídání o pejskovi a kočičce". Pro prvních deset přihlášených škol je připravena odměna 2 000 Kč.

Tentokrát jsme dohledem pověřili prasátko Jonáška. Už teď se těší, až bude hodnotit Vaše soutěžní videa o dobrodružstvích pejska a kočičky.

Závaznou přihlášku budeme na Vlčím Halíři očekávat do konce října 2024. Do konce března 2025 budete mít čas na zpracování a s koncem dubna 2025 pak vyhlásíme vítěze. Více informací v sekci "Ze soutěže - do soutěže"

Ocásek na to!

Soutěž Vlčího Halíře 2024/25

ŠKOLY TVOŘÍ LADOVSKÉ POHÁDKY

Milí školáci, vážení učitelé, na vědomost se dává, že pohádkové bytosti z Vlčího Halíře jsou tu s další školní soutěží. Tentokrát bude úkolem žákovských týmů ztvárnit příběhy inspirované tvorbou Josefa Lady a vytvořit jejich audiovizuální podobu. Na všechno bude dohlížet charizmatický vlk Štěpánek, který už se nemůže dočkat, až se podívá na Vaše videa s dobrodružstvími zvířátek z Ladova kraje. Příjem přihlášek je prodloužen do konce listopadu.

Soutěž Vlčího Halíře 2023/24

Je čas psát Ježíškovi!

Vánoce jsou opět tady a Pohádkové bytosti na Vlčím Halíří nezahálí, nazdobily opět stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami z textilu, sovička si brzy nasadí čepičku a bedlivě začíná hlídá zasněženou poštovní schránku s dopisy pro Ježíška.

Udělejte si výlet na Vlčí Halíř, který se oděl do vánočního. A pokud vyrobíte nějakou vánoční ozdobu nebojte se ji zavěsit na stromeček u hastrmana Leknínka. Pohádkové postavičky z toho budou mít velkou radost.


U hastrmana Leknínka
ulice Kocoura Mikeše č.p. 202
"Mikešova stazka II - Stará cihelna"
směrem na Vlčí Halíř do Mnichovic
Hrusice - Vlčí Halíř

 

Vlčí Halíř ve vánočním

Navštivte Ladův betlém na náměstí v Hrusicích

26. 11. 2022

Betlém je bezesporu jeden ze symbolů Vánoc. Hrusice se mohou pochlubit již druhým rokem tradičním betlémem, zpracovaného do nejmenšího detailu podle předlohy Josefa Lady.

V Ladovském betlému nalezneme hodně dětí, babičku s nůší, dědečka, muzikanty, ovečky, pejsky, pošťáka a mnoho dalších postav.

Betlém v Hrusicích je umístěn venku na náměstí a letošní rok se rozroste o dalších pět postaviček. A které to jsou?, to stojí opravdu za podívanou. Pokud máte nějakou oblíbenou postavičku, která zde není, napište nám

na betlem@spinningguide.cz

a příští rok ji možná v Hrusicích uvidíte.  


Betlém podle předlohy Josefa Lady zpracovává firma Lesní svět.


Přijďte načerpat vánoční atmosféru na náměstí !

Betlém v Hrusicích 2022

Zanedlouho budou Dušičky

- Památka zesnulých, svátek, který si rozhodně zaslouží svou pozornost. My jsme se rozhodli nazdobit scenérii do tajemné dušičkovské atmosféry. Těšit se můžete na tematicky nazdobené pohádkové bytosti a zvířátka ze scenérie.

Zveme Vás k tematicky nazdobené scenérii ve stylu "Dušiček"

PROHLÁŠENÍ POHÁDKOVÝCH BYTOSTÍ z Vlčího Halíře

CHCEME ŽÍT V MÍRU !

Co bychom to byly za zvířátka nevyjádřit sympatie a podporu Ukrajině v těchto tolik dramatických událostech. Uvědomujeme si, že se v současné chvíli nehraje jen o osud Ukrajiny, ale celé Evropy. Válka zasahuje do života civilistů. Na Ukrajině bojují za nás všechny. Vyzýváme ruského prezidenta Putina, aby vyslyšel výzev demokratických zemí světa a obrátil svůj zájem k budování mírového soužití.

Podporujeme českou vládu v jejich rozhodnutích být tahounem solidarity a to i za cenu, že důsledky přijatých opatření dopadnou i na nás samotné.

RUSKÉ DĚTI ANI PROSTÍ RUŠTÍ OBČANÉ V ČR ZA AGRESI SVÉ ZEMĚ NEMOHOU!

Proti špatnosti je nutné se spojit, nikoliv se rozdělovat!

Chápeme, že řada našich občanů je právem znechucená a rozčilená z válečné agrese Ruska vůči Ukrajině. Obrátit agresivitu proti obyčejným rusky mluvícím lidem žijícím u nás ale nic nevyřeší, oni za invazi Ruska nemůžou! Mysleme na to prosím, řekněte to i svým dětem, které mají ruské spolužáky, neboť agrese se přenáší i na ruské děti v kolektivech! Řada se za ruského prezidenta Putina stydí a žijí v naši zemi právě proto, že v Rusku žít nechtěli….

Podpořme Ukrajinu finančně a materiálně. Mnoho organizací spustilo peněžní a materiální sbírky, mezi nimi například Televize Prima, Člověk v tísni, Paměť národa nebo Diecézní charita. Přispějte jakékoliv organizaci, které věříte, rozcestník dalších sbírek najdete na DARUJME.CZ.

Pokud se v tuto chvíli nemůžete zapojit do jakékoliv formy pomoci, nemějte z toho špatný pocit. Můžete se účastnit shromáždění na podporu Ukrajiny, tato setkání jsou významnou morální podporou.

Chceme žít v míru !

Tento lednový víkend (15.-16.) bude umístěn první kamínek

z edice 12 kusů malovaných kamínků Má to srdce. Kamínek zpestří výlet v pohádkových Hrusicích na Mikešově stezce "Stará cihelna" směrem na Vlčí Halíř, přesně tam, kde se usídlil stoletý hrusický hastrman Leknínek. Pokud takový kamínek najdete, můžete si ho ponechat anebo dát na jiné zajímavé místo, aby ho našel někdo jiný.
 

POZOR, tento kamínek z edice Má to srdce může pomoci také útulku 
Home 4 Pets

.

Našli jste kamínek? – UDĚLEJTE RADOST PEJSKŮM

Jak? - čtěte v sekci Kamínkománie.

Kamínkománie 2022 - sova HEDVIKA umístí první kamínek

Je čas psát Ježíškovi!

Pohádkové bytosti se usadily na Vlčím Halíři a v zimě určitě nespí. Nazdobily stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami z textilu, sovička si nasadila čepičku a bedlivě hlídá zasněženou poštovní schránku s dopisy pro Ježíška.

Udělejte si výlet na Vlčí Halíř, který se oděl do vánočního.


U hastrmana Leknínka
ulice Kocoura Mikeše č.p. 202
"Mikešova stazka II - Stará cihelna"
směrem na Vlčí Halíř do Mnichovic
Hrusice - Vlčí Halíř

 

Vlčí Halíř ve vánočním

Navštivte Ladův betlém na náměstí

26. 11. 2021

K adventní době patří i vánoční betlémy. Obci Hrusice jsme letos jeden takový venkovní Ladův betlém nadělili pod stromeček. Ano, přesně ten, který se proslavil po celém světě!


Betlém je zpracován do nejmenšího detailu podle předlohy Josefa Lady firmou Lesní svět.


Přijďte načerpat vánoční atmosféru ke kostelu na náměstí, kde je umístěn.

Betlém v Hrusicích

Otevření turistické sezóny

27. 6. 2020

Letošní rok otevře v Hrusicích turistickou sezónu hastrman Leknínek. Stane se tak na náměstí v Hrusicích u Obecního úřadu v sobotu, dne 27. 6. 2020, mezi 13-15 hodinou. A protože právě dnes mu bude přesně 100 let, tak mu k tanci bude vyhrávat skupina Yo Yo Band ty nejlepší písničky jeho mládí.

Pentli na to!


Se znovu pokřtěným Hastrmanem Leknínkem se pak v následujících měsících můžete setkat na turistické stezce kocoura Mikeše - Stará cihelna směrem na Vlčí Halíř.

Hrusice budou mít hastrmana